Про профілактику онкологічних захворювань, надання безоплатних послуг з ранньої діагностики та лікування розповіли сьогодні на брифінгу в ОВА заступниця директора департаменту охорони здоров’я Одеської ОВА Оксана Рокунець-Сорочан та заступниця генера

Дата: 08.02.2024 18:39

Фото без опису

За даними КНП «Одеський клінічний протипухлинний центр» на обліку перебуває 83779 онкохворих, на 4659 більше, ніж у 2022 р. Вперше встановлений діагноз у 6293 хворих, на 1301 більше, ніж у 2022 р. Кількість померлих 2058 осіб, на 406 більше, ніж у 2022 р.

Рак трахеї, бронхів і легенів забирає найбільше життя чоловіків – 14174 зареєстрованих випадків, тоді як рак молочної залози – найпоширеніше онкозахворювання серед жінок, забрав 8472 життя.

Профілактичні огляди – ключовий крок у вчасному виявленні захворювань.

На жаль, несвоєчасна діагностика та звернення до лікарів із запізненням призводять до незворотніх процесів та летальних випадків.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, до 2030 року може збільшитися кількість випадків онкопатології на 77%. Важливо вчасно звертатися до сімейного лікаря та не боятися обстежень.

Вчасна діагностика гепатиту В і С допомагає у попередженні раку печінки. Регулярні обстеження та вакцинація є ефективними заходами для збереження здоров’я.

Більш детально дивитися у відео 🎥