Чи смакуватиме вам черствий хліб? Або овочі, яких торкнулася цвіль? Чи може ви із задоволенням купуєте зіпсоване м’ясо?

Дата: 25.11.2023 20:40

Фото без опису

Упевнені, на ці питання не буде жодної відповіді «так». Бо ж здорове харчування – опція, яка у всіх людей за замовчуванням увімкнена.

А як щодо здорового споживання медіа? Для здоров’я перевірена інформація не менш важлива, ніж якісна їжа. І особливо під час війни. З якими джерелами варто попрощатися та як упіймати ментально-новинний баланс? Зібрали для вас корисні поради ⬇️

❌Не ведіться на тривожний інформаційний вир

«Прилипнути» до екрану дуже легко: ніби тільки глянув, а години вже немає. Блукання у мережі призводить до залежності.

❌Не дозволяйте медіа помножувати стреси

Якщо відео або текст викликають напруження чи хвилювання – це ознака того, що вашим станом можуть маніпулювати.

❌ Не сприймайте хибні пояснення

Реальні факти іноді інтерпретують у потрібну сторону. Такі тексти містять фрази: «ймовірно, це означає..», «це виглядає так, що..» і багато інших припущень.

❌Уникайте медіатригерів

Повідомлення про трагедії можуть викликати негативні спогади у людей, якщо вони чи їхні близькі опинялися у схожих ситуаціях.

✅Використовуйте перевірені джерела

Щороку журналістська громадськість складає білий список якісних онлайн-медіа – останній тут – https://bit.ly/3QNIzC7

✅Пильнуйте свої підписки у соцмережах

Анонімні телеграм-канали не несуть відповідальності за публікації, а ще – часто змінюють власників та можуть використовуватися ворогами.

✅Регулюйте час, витрачений на новини

Кожне медіа зацікавлене, щоб ви переглядали саме його контент. Між екранними сеансами та живим спілкування має бути баланс.

✅ Навчіться переключатися

Вимкніть відео і звук, якщо вас накриває хвиля емоцій. Відрегулюйте свій стан: знайдіть очима п’ять предметів навколо вас і подумки назвіть їх.

❗️ Швидко – ще не означає якісно

Серйозні медіа витрачають час на перевірку інформації. А якщо тексти викликають багато емоцій, опубліковані швидко, але не містять підтверджених фактів – варто задуматися.

❗️ Аптечка емоційної самодопомоги – завжди поруч

Майте заготовки дієвих способів угамування непроханих емоцій. Безліч варіантів, наприклад, заспокійливі техніки дихання можна знайти ось тут – https://www.howareu.com/#section-first-aid-kit

❗️ Медіадієта – для ментального здоров’я

Свідомо не використовуйте смартфон під час їжі, спілкування чи інших важливих справ.

❗️ Ваш час – ваші правила

Дружба з медіа та гаджетами має покращувати здоров’я і ментальний добробут. Якщо це не так, то час змінювати правила дружби.

Усі поради – тут 📲https://bbu.org.ua/poradi-shhodo-zdorovogo…

ℹ️ Поради щодо здорового медіаспоживання під час війни підготовлено лабораторією психології масової комунікації і медіаосвіти Інститут соціальної та політичної психології НАПН УкраїниНаціональна академія педагогічних наук України.

Проєкт реалізує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської – Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?

#тияк

Фото без опису