Працівники Державна служба зайнятості навчаються надавати підтримку колегам та клієнтам, посилюють власну стійкість та опановують техніки самодопомоги.
Працівники Державна служба зайнятості навчаються надавати підтримку колегам та клієнтам, посилюють власну стійкість та опановують техніки самодопомоги.
У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська, експерти Israel Trauma Coalition in UA за підтримки Координаційний центр КМУ / Mental Health UA провели навчання з основ психологічної підтримки та самодопомоги для фахівців служби зайнятості.
Підготовлено 48 психологів та фахівців з профорієнтації служб зайнятості, які стали сертифікованими тренерами для колективів та отримувачів послуг.
Подальше навчання відбувається за каскадним принципом. Це дозволить вже навченим працівникам передавати свої знання колегам та масштабувати нові навички на велику кількість людей.
Однім з запрошених спікерів стала психолог, регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я в Черкаській області Вікторія Шепіль, яка ділилася навичками щодо психології конфліктів та ефективної комунікації.
Сертифіковані тренери вже провели 262 навчальні заходи у онлайн/офлайн форматах, до яких долучилися 5 000 працівників служб зайнятості.
Тепер вони найближчим часом поділяться своїми знаннями щодо самодопомоги, комунікацій, запобігання вигоранню, посилення стійкості зі своїми колегами та безпосередньо з клієнтами центрів (шукачами роботи, безробітними, роботодавцями), які потребують підтримки психоемоційного стану. Очікується, що таким чином вдасться охопити 152 000 українців.
Навчання з основ психологічної підтримки та самодопомоги є одним зі складових пріоритетного проєкту «Інвестування в людський капітал: психосоціальна підтримка на робочому місці, професійна стійкість», яку впроваджує Міністерство економіки України спільно із Державна служба України з питань праці та Державною службою зайнятості в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я.