Педіатри вчаться надавати фахову підтримку й супровід дітям та підліткам, які мають прояви стресу чи депресії, порушення харчової поведінки, розлади соціальної комунікації.
Педіатри вчаться надавати фахову підтримку й супровід дітям та підліткам, які мають прояви стресу чи депресії, порушення харчової поведінки, розлади соціальної комунікації.
Щоб відповідні навички опанувало якомога більше фахівців, UNICEF Ukraine та World Health Organization Ukraine спільно проводять тренінги для тренерів, які будуть навчати медичних працівників первинної ланки, зокрема й педіатрів, за програмою ВООЗ mhGAP.
Напередодні завершився п’ятиденний тренінг за цією програмою, у якому взяли участь 28 фахівців. Найближчим часом вони розпочнуть навчання медиків у різних регіонах країни.
Тренінг пройшов у рамках проєкту ЮНІСЕФ з психічної та психосоціальної підтримки, що співфінансується ЄС та Федеральним урядом Німеччини через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ Ukraine) GmbH у партнерстві з ЮНІСЕФ та Міністерство охорони здоров'я України.
Про роль та місію Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська майбутнім тренерам та супервізорам розповіла експертка Координаційний центр КМУ / Mental Health UA Ольга Горбаньова. Вона наголосила, що програма World Health Organization (WHO) mhGAP є одним з ключових елементів процесу посилення сервісів з ментального здоров’я, адже завдяки медпрацівникам, які вже пройшли навчання, підтримка стає максимально доступною для українців.
Наразі вже понад 30 000 тисяч сімейних лікарів, терапевтів, фельдшерів, медичних сестер/братів опанували, як надавати підтримку людям із поширеними психічними розладами, такими як стрес, депресія, проблеми зі сном тощо.