Центри життєстійкості мають стати ком’юніті-центрами громад
Центри життєстійкості мають стати ком’юніті-центрами громад, де кожен може отримати необхідні послуги. Від консультацій та навчання до психологічної допомоги та відновлення. Це питання обговорювали під час Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб під головуванням Віце-прем’єр-міністерки-Міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук. Проєкт створення Центрів життєстійкості реалізується Міністерство соціальної політики України в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої першою леді Олена Зеленська.
«В концепції Центрів життєстійкості враховано позитивний міжнародний досвід, який адаптовано під реалії нашої країни. Звичайно, що там буде зосереджена психосоціальна допомога в кризових ситуаціях і не лише. Впевнені, що Центри життєстійкості стануть місцем тяжіння, новим стандартом оперативної допомоги і супроводу для людей на шляху до постравматичного зростання, щоби переплавити біль і стрес у силу жити далі і відновлювати громади», - впевнена керівниця Координаційний центр КМУ / Mental Health UA Оксана Збітнєва.
Це будуть дружні, безбар’єрні простори доступні кожному. Відомо, що вже понад 200 громад подали заявки на створення Центрів життєстійкості.
«Наша мета – аби кожна людина, звернувшись у такі Центри по допомогу і підтримку, змогла отримати послуги якісно та в повному вигляді. Ці простори життєстійкості повинні стати місцем сили цілої громади. З їх допомогою ми плануємо організувати і скоординувати роботу різних соціальних інституцій. До кінця цього року плануємо облаштувати по Україні 20 таких центрів. А в перспективі – 1500, щоб свій осередок життєстійкості мала кожна громада, яка є в нашій державі», – наголосила Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.