Стрюківська громада
Одеська область, Березівський район

Що робити, якщо у стресі ви завмираєте («заморожуєтесь»)

Дата: 15.02.2023 09:51
Кількість переглядів: 44

Фото без опису


Як відомо, у стресі в людини автоматично спрацьовує одна з трьох реакцій: «бий, біжи або завмри» 🤜🏻🏃🏼🧎🏼

💬 «Якщо ви у стресі завмираєте, перше, що слід робити, це нагадати собі про «заземлення», – порадила у прямому ефірі на сторінці ГО Безбар’єрність психологиня, заступниця директора з психологічного напрямку Центр психічного здоров’я та реабілітації “Лісова поляна” МОЗ України Тетяна Сіренко.

Що таке «заземлення»? Це здатність перебувати максимально «тут і тепер». Усвідомити, де ви зараз. Яка довкола вас дійсність. Чи є реальна загроза? Тоді ви зможете реагувати більш відповідно до ситуації.

Щоб швидко повернутися в момент «тут і тепер», є 5 дуже простих запитань. Що я зараз бачу? Що я зараз чую? Які смаки я відчуваю? Які запахи? Яка температура повітря довкола?

👉🏼 Далі можна пригадати, який сьогодні день, а також зосередити увагу на відчуттях у своєму тілі, наприклад, у стопах. Відчуйте, як стопи тиснуть на підлогу, а підлога ніби-то дає відпір, тобто, вона нас тримає.

Також «заземлитися» можна, коли ми концентруємо увагу на своєму диханні.

«Коли людина завмирає, їй дуже складно виконувати якісь дихальні вправи. Тому в таких ситуаціях просто зверніть увагу на те, як ви дихаєте. Зосередьтеся на своєму диханні – «вдих-видих», «вдих-видих». Це активує нашу здатність рухатись», – радить Тетяна Сіренко.

ℹ️ Цикл ефірів з фахівцями відбувається в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олена Зеленська.

Більше порад із самопідтримки та турботи про інших – за посиланням 📲bf.in.ua/turbota

#mentalhealth#психічнездоровя

#bezbariernist#безбарєрність#barrierfree


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень