Стрюківська громада
Одеська область, Березівський район

"Як підтвердити, що мій син перебуває у полоні?"

Дата: 02.02.2023 18:22
Кількість переглядів: 49

"Як підтвердити, що мій син перебуває у полоні?"

❓"Як отримати грошову допомогу, якщо мій чоловік є військовополоненим?"

З подібними та багатьма іншими запитаннями до юристів системи безоплатної правової допомоги звертаються родичі людей, які були позбавлені особистої свободи через збройну агресію.

Звільнені з полону українці також мають правові запитання:

❓"Як відновити документи, втрачені під час перебування у полоні?"

❓"Що потрібно для отримання одноразової грошової допомоги після повернення з полону? "

💬 «Минулого року до бюро правової допомоги звернулися понад 200 українців з питань позбавлення осіб особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Також до контактного центру системи БПД за номером 0 800 213 103 останнім часом все більше надходить звернень з питань щодо додержання прав полонених, зниклих безвісти та членів їх родин», – повідомила начальниця управління доступу до правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги Наталія Марчук.

Юристи системи БПД надають правові консультації та роз’яснення членам сімей полонених, а також – контакти установ та організацій, які опікуються питаннями людей, позбавлених особистої свободи, та їхніх родичів.

❗ Починаючи з 19.11.2022р. особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, отримали право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Зокрема, вони мають право на такі види ⚖правових послуг як захист; здійснення представництва інтересів в судах, інших державних органах; складення документів процесуального характеру, на час позбавлення особистої свободи та після звільнення у зв’язку із захистом прав і законних інтересів, порушених через позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Найпоширеніші правові питання, з яких надавалася безоплатна вторинна правова допомога, – встановлення факту перебування у полоні,

нарахування та виплати одноразової грошової допомоги після повернення з полону.

___________

Як отримати безоплатну правову допомогу?

📞Зателефонувати до контактного центру системи БПД 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів безкоштовні)

📞Номер для дзвінків з-за кордону +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).

👩‍👩‍🎓🧑‍🎓Юристи на зв’язку у будні з 8:00 до 19:00, у суботу та неділю з 9:00 до 18:00

Звернутися до одного з бюро правової допомоги

(адреси бюро тут ➡ https://bit.ly/bpd_buro)

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

На зображенні може бути: 1 особа та текст «звльнен 3 полону украёнц ΤΑ родич тих, хто дос у полон, мають право на безоплатну правову допомогу: як отримати»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень