Стрюківська громада
Одеська область, Березівський район

ООН мобільні бригади

Дата: 28.10.2022 19:22
Кількість переглядів: 68

ООН мобільні бригади

Фото без опису

У межах гуманітарного реагування на військове вторгнення і спричинену ним безпрецедентну гуманітарну кризу, UNFPA у партнерстві з місцевими органами влади, запустив мережу мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. Унікальність послуг полягає в мобільності їх надання – спеціалістки/-ти бригад мають можливість виїжджати на виклики до найбільш важкодоступних місць, надавати послуги особам, які не мають доступу до закладів чи обмежені у пересуванні з різних причин. Соціально-психологічна допомога надається як мешканкам/-цям місцевих громад, так і внутрішньо переміщеним особам, що перебувають на їх території.

Модель роботи мобільної бригади, коли спеціалісти можуть виїжджати та надавати допомогу в будь-якому зручному для людини місці, нова й унікальна. Її у 2016 році започаткувала агенція ООН – UNFPA. Зараз, з одного боку, створення мобільних бригад сьогодні підтримує держава, їхня робота закріплена на національному рівні Постановою Кабінету Міністрів. З іншого – до розширення географії діяльності бригад продовжує активно долучатися Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA Україна).

Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги працюють за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, у координації з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерством соціальної політики України. Послуги мобільних бригад надаються завдяки фінансовій підтримці урядів Великої Британії, Канади, CERF (Central Emergency Response Fund), Гуманітарного Фонду для України (UHF) та в межах Програми ООН з відновлення та розбудови миру, що фінансується Європейським Союзом.
Зараз люди часто «мігрують», переїжджають з однієї області до іншої або ж повертаються додому. Тому і постраждалі переселенці, і мешканці приймаючих громад можуть отримувати допомогу одразу в декількох місцях. Втім, більша частина звернень по допомогу до мобільних бригад нині надходить від місцевого населення.

Звернутися по консультацію телефоном можна щодня з 9:00 до 21:00. Безпосередній виїзд мобільних бригад погоджується індивідуально: працівники служби складуть для вас зручний графік.

Також фахівці мобільних бригад у дистанційному форматі можуть консультувати постраждалих з окупованих територій чи місць активних бойових дій: вони не відмовлять у консультації за жодних умов.

Тож не слід боятися просити допомоги. Спеціалісти мобільних бригад нададуть вам необхідну підтримку та допоможуть знайти вихід зі складних життєвих ситуацій, а іноді – навіть врятувати життя

Попри війну, постраждалі від фізичного, психологічного чи іншого насильства можуть звертатися по допомогу до соціально-психологічних служб. Якщо ви або ваші знайомі відчули на собі прояви домашнього насильства або насильства за ознакою статі, зверніться до мобільних бригад соціально-психологічної допомоги.

Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги:

  • надають психологічні консультації та підтримку постраждалим від насильства;
  • планово або екстрено реагують на звернення про випадки насильства;
  • інформують про медичні, юридичні й інші послуги, які можна отримати для подолання наслідків насильства;
  • скеровують постраждалих до інших загальних або спеціалізованих закладів (притулки, денні центри, кризові кімнати тощо);
  • розповідають потерпілим про їхні права та шляхи отримання допомоги;
  • пропрацьовують план безпеки й оцінку ризиків для постраждалих;
  • проводять інформаційно-просвітницьку діяльність для запобігання насильству.
  • Фото без опису

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень