Стрюківська громада
Одеська область, Березівський район

Неякісні та фальсифіковані пестициди: наслідки їхнього використання

Дата: 15.08.2022 11:05
Кількість переглядів: 163

          УВАГА!!! Остерігайтесь неякісних та фальсифікованих пестицидів – ПІВНІЧНО-БЕССАРАБСЬКИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ                 

Неякісні та фальсифіковані пестициди: наслідки їхнього використання

           За різними даними частка фальсифікату пестицидів на ринку України складає 20-30% об’єму ринку, а кількість підроблених препаратів, призначених для роздрібного продажу населенню перевищує 50%. Як правило, підробляють ті продукти, які вже давно зарекомендували себе на ринку і користуються попитом в  с/г виробників.

 Початок польових робіт у сільському господарстві завжди супроводжується сезонним збільшенням на ринку попиту та пропозиції засобів захисту рослин, тому що кожен аграрій прагне отримати прибуток від своєї діяльності. У сучасному землеробстві отримати високі та якісні врожаї без застосування засобів захисту рослин практично неможливо.                                                                                                                                         

Так до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, внесено близько 4 тис. видів пестицидів, реєстрація яких знаходиться у відомстві Міністерства екології.

Згідно чинного законодавства пестициди вітчизняного, а також іноземного виробництва, що завозяться для використання на територію України, повинні відповідати таким вимогам: висока біологічна ефективність щодо цільового призначення; безпечність для здоров’я людини та навколишнього природного середовища за умови дотримання регламентів їх застосування; відповідність державним стандартам, санітарним нормам та іншим нормативним документам.

Оригінальні засоби захисту рослин (пестициди) обов’язково відповідають трьом основним характеристикам: безпечність, вибірковість дії та недовговічність.

Але на ринок пестицидів потрапляє величезна кількість підробленої продукції. Під назвами відомих препаратів продають невідомі хімічні сполуки. Токсичні домішки невивчених препаратів потрапляють у довкілля, накопичуються у поверхневих та підземних водах і на довгі роки залишаються у ґрунті, впливаючи на майбутні врожаї! Питання фальсифікованих засобів захисту рослин стоїть дуже гостро, адже воно безпосередньо пов’язане з процесом виробництва сільськогосподарської продукції та продуктів харчування, які мають бути абсолютно безпечними для споживання.

Наслідки застосування фальсифікату:

 • часткове чи повне знищення врожаю;
 • відсутність ефекту бажаної дії від підроблених гербіцидів, інсектицидів та фунгіцидів;
 • забруднення зовнішнього середовища, поверхневих та ґрунтових вод;
 • погіршення родючості ґрунтів;
 • непридатна до споживання сільськогосподарська продукція, забруднена залишками заборонених шкідливих речовин та домішок;
 • шкода здоров’ю фермера під час внесення препарату;
 • порушення репродуктивної функції людського організму;
 • необоротний розлад імунної та нервової систем;
 • вроджені каліцтва;
 • суттєві матеріальні збитки;
 • зіпсована репутація фермера як постачальника якісної та безпечної продукції.

 

 

 

  Як захиститись від підробок:

 

 • купувати пестициди потрібно лише в офіційних дистриб’юторів, у спеціалізованих магазинах і відомих фірмах, котрі добре себе зарекомендували на ринку пестицидів і можуть гарантувати продаж саме оригінального продукту.
 • постачальники ЗЗР повинні мати сертифікати відповідності на продукцію, що реалізується. Тому завжди під час купівлі ЗЗР слід обов’язково вимагати від продавця сертифікат якості на продукт і касовий (товарний) чек із зазначенням такої інформації: назва підприємства або прізвище продавця; найменування товару; ціна та кількість товару; дата продажу.
 • упаковка має бути заводською, а не кустарною. Особливу увагу слід звертати на наявність голограм (оригінальну голограму неможливо зняти неушкодженою з упаковки), захисних плівок, номерів партій, спеціальних позначок на кришці тощо.
 • інформація на етикетці має бути надрукована чітким шрифтом, українською мовою, із зазначенням назви постачальника та його адреси в Україні; діючої речовини; назви препарату; номера партії; ваги або об’єму; дати виготовлення та терміну придатності; найменування фірми-виробника і його адреси; регламенту застосування.

          Пам’ятайте - підроблені пестициди й агрохімікати шкідливі для вашого     здоров’я, небезпечні для довкілля, токсичні для врожаїв.

                                                                              

           

 

 

Провідний спеціаліст відділу контролю

за обігом засобів захисту рослин                                    

управління фітосанітарної безпеки                                  

контролю в сфері насінництва та

розсадництва Головгого  управління

Держпродспоживслужби в Одескій області                         Валерій ПЕРЕВЕЗНЮК

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень