Стрюківська громада
Одеська область, Березівський район

Маємо прискорити розвиток послуги раннього втручання на державному рівні

Дата: 22.02.2022 14:10
Кількість переглядів: 110

Надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини

Потреби родин у ранньому втручанні у п’ять-десять разів перевищують можливості надання цієї послуги в регіонах. Про це Міністр соціальної політики України Марина Лазебна заявила під час засідання Національної ради з питань раннього втручання.

Вона наголосила, що Україна має забезпечити системний розвиток раннього втручання, перш за все, на державному рівні з врахуванням обмежених фінансових та організаційних можливостей громад.

За словами Марини Лазебної, для цього у короткі терміни необхідно врегулювати розвиток системи раннього втручання на законодавчому рівні і Мінсоцполітики вже розробляє відповідний законопроект. Планується також запровадити механізми фінансування розвитку послуги раннього втручання за рахунок державного бюджету; створити регіональні координаційні ради з метою розвитку міжвідомчої взаємодії та організації надання послуг раннього втручання на регіональному рівні; сприяти забезпеченню професійної підготовки фахівців мультидисциплінарних команд раннього втручання за рахунок міжнародної технічної допомоги. До процесу розвитку послуги планується включити регіональних очільників сфер охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери та громад.

Міністр також наголосила на необхідності підтримки громад у розбудові мережі центрів раннього втручання та створенні міждисциплінарних команд, які зможуть надавати послуги родинам не лише в умовах закладу, а переважно вдома.

«Головна цінність раннього втручання в тому, що комплексом індивідуально підібраних послуг охоплюється як дитина, так і її родина», – підкреслила Марина Лазебна.

Це дає можливість батькам допомогти дитині досягти максимуму її індивідуального потенціалу розвитку, зберегти родину для дитини, покращити психологічний стан батьків та у багатьох випадках запобігти інвалідизації дитини.

«Це шанс для дитини та її родини на безбар’єрне життя у суспільстві, а не поза ним, і на використання всіх можливостей для самореалізації", – підкреслила Міністр.

 

Довідково
Раннє втручання – міждисциплінарна сімейно-центрована система допомоги дітям раннього віку з порушеннями розвитку та дітям груп біологічного і соціального ризику, яка спрямована на покращення розвитку дитини та підвищення якості життя родини.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень