Стрюківська громада
Одеська область, Березівський район

Держава має запропонувати послугу раннього втручання кожній родині, яка може її потребувати

Дата: 22.02.2022 14:09
Кількість переглядів: 104

Питання раннього втручання вирішуватиме нова Рада | Національна Асамблея  людей з інвалідністю України

Держава повинна створити систему виявлення кожної родини, яка може потребувати послугу раннього втручання, дійти до неї, оцінити потреби та запропонувати допомогу. Про це Міністр соціальної політики України Марина Лазебна заявила під час засідання Національної ради з питань раннього втручання.

Міністр повідомила, що за результатами пілотного проекту майже 70% дітей з сімей, охоплених цією послугою, успішно почали соціалізацію. 95% опитаних родин підтверджують позитивні результати для родини та дитини.

Водночас, вона звернула увагу на те, що у пілотованих регіонах близько 50% родин звернулися за послугою самостійно, що є не кращою практикою.

"Це означає, що ми не виявили своєчасно потреби цих людей і не запропонували скористатися можливостями, які надає послуга", – підкреслила Марина Лазебна. На її думку, самозвернення має бути виключенням, а не правилом. Відтак широке інформування родин про можливості, які їм та дітям надає раннє втручання, є важливим завданням для державних органів та закладів.

Міністр також заявила про необхідність чітко визначити для кожної цільової групи сімей, які потребують раннього втручання, «точки входу», якими можуть бути дитячі лікарі, спеціалісти пологових будинків і фахівці з соціальної роботи. Це ті точки, де спочатку визначаються потреби родин у послузі, а потім ця послуга їм пропонується.

За словами Марини Лазебної, інформація про послугу має розміщуватись у жіночих консультаціях, пологових будинках, амбулаторіях, входити до програм відповідального батьківства та післяпологового інструктажу.

 

Довідково

Раннє втручання – міждисциплінарна сімейно-центрована система допомоги дітям раннього віку з порушеннями розвитку та дітям груп біологічного і соціального ризику, яка спрямована на покращення розвитку дитини та підвищення якості життя родини.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень