Стрюківська громада
Одеська область, Березівський район

ПІДСУМКИ РОБОТИ У СФЕРІ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ЗА 2021 РІК РОЗГЛЯНУЛИ НА ОБЛАСНІЙ НАРАДІ

Дата: 17.02.2022 19:38
Кількість переглядів: 143

Фото без опису

Сьогодні голова Одеської обласної державної адміністрації, керівник цивільного захисту Сергій Гриневецький провів збори керівного складу Одеської області на яких було підведено підсумків роботи у сфері цивільного захисту за 2021 рік.

Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису

Аналізуючи стан природно-техногенної безпеки Одеської області голова Одеської ОДА відзначив, що особливості географічного положення області, наявність розвинутої промисловості та мережі транспортних комунікацій створюють умови для виникнення можливих надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, які в окремих випадках набувають катастрофічних наслідків.

«Незважаючи на прийняті попереджувальні заходи, у 2021 році в області сталося 2 надзвичайні ситуації, внаслідок яких постраждало 27 осіб. Для порівняння – у 2020 році сталося 10 надзвичайних ситуацій, внаслідок яких загинуло 14 та постраждало 4 особи. Щодо надзвичайних ситуацій, які відбулись минулого року, то це у місті Чорноморську випадки захворювання на сальмонельоз у 10-ти дітей в Чорноморську та спалах вірусного гепатиту А у 15-ти дітей та 1-го дорослого, який зафіксовано в Роздільній. Останнім часом збільшилась кількість випадків кіберінцидентів та кібератак на інформаційно-телекомунікаційні системи як державних органів, органів місцевого самоврядування, так й підприємств і організацій різних форм власності (особливо об’єктів критичної інфраструктури), наслідки яких можуть створити загрозу життєвоважливим інтересам держави й суспільства» – повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації

Сергій Гриневецький зауважив, що в таких умовах виникає нагальна потреба у забезпеченні оперативної взаємодії, належного реагування і подальшого моніторингу та аналізу виконання заходів технічного захисту інформації  в інформаційно-телекомунікаційних системах на об’єктах критичної інфраструктури Одеської області.

«Ситуація, яка щорічно складається в області, змушує нас більш цілеспрямовано відноситися до вирішення завдань цивільного захисту щодо захисту населення, суб’єктів господарської діяльності, а також чіткого планування заходів цивільного захисту з попередження та ліквідації  наслідків надзвичайних ситуацій» – наголосив голова Одеської ОДА.

Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису

Директор Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи  та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Сергій Готко у своїй доповіді відзначив, що техногенно-екологічна ситуація на території області залишається досить складною.

«Сьогодні в Одеській області налічується 938 потенційно небезпечних об’єктів, в тому числі 19  – хімічно-небезпечних; 1 радіаційно-небезпечний; решта – гідродинамічної небезпеки та вибухопожежонебезпечні. Місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування недостатньо проводилась робота щодо приведення захисних споруд цивільного захисту в готовність до використання за призначенням. В області проінвентаризовано більше 71,4 % споруд. На сьогодні реалізація заходів, запропонованих Фондом державного майна України стосовно передачі до сфери управління райдержадміністрацій та територіальних громад захисних споруд цивільного захисту, які у процесі приватизації не увійшли до статутних капіталів господарських товариств, але залишились на їх балансі, не завершена. Незважаючи на недостатню кількість готових до використання споруд цивільного захисту територіальними громадами із 42 запропонованих до передачі – громадами не прийнято жодної. Керівники громад відмовляються приймати їх на свій баланс через відсутність обслуговуючого персоналу, брак фінансування на проведення ремонту та утримання» – повідомив Директор Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи  та взаємодії з правоохоронними органами.

Ще одним із основних завдань Департаменту, відзначив Сергій Готко, є підтримання системи оповіщення цивільного захисту в готовності до використання за призначенням.

«В області щомісячно проводилися  перевірки її технічного стану, а у листопаді проведена комплексна перевірка. На сьогодні система оповіщення області функціонує і підтримується в постійній готовності, однак вона морально застаріла та потребує реконструкції та заміни на апаратуру нового покоління» – сказав Сергій Готко.

Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису

«Пожежно-рятувальні підрозділи Головного управління у 2021 році здійснили  13 384 виїзди на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій, резонансних пожеж та небезпечних подій, в тому числі на пожежі  5673 рази. Забезпечено реагування на 2 класифікованих надзвичайних ситуації. Внаслідок цих надзвичайних ситуацій постраждало 40 осіб, з них 38 дітей. На ліквідацію наслідків негоди зимового періоду підрозділи Головного управління залучались 231 раз. Рятувальниками було надано допомогу у буксируванні 1055 автомобілів, в тому числі 31 Швидкої допомоги. Надано допомогу 2195-ти людям, з яких 25 – це діти. 44 рази особовий склад залучався до прибирання повалених дерев, всього прибрано 117 дерев. 4 рази  – облаштовували пункти обігріву та харчування населення. 117 разів підрозділи ГУ ДСНС залучались на ліквідацію підтоплень в наслідок злив в літній період. З початку 2021 року підрозділи Головного управління 120 разів залучалися за повідомленням про встановлення вибухового пристрою. Піротехнічною групою за минулий рік здійснено 248 виїздів під час яких знешкоджено майже 28 тисяч одиниць боєприпасів» – прозвітував про роботу начальник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області Вадим Шулюк.

Фото без опису
Фото без опису

Заслухавши доповіді голова Одеської облдержадміністрації визначив ряд основних завдань на 2022 рік.

«Головним завданням на 2022 рік вважати забезпечення готовності органів управління цивільного захисту області всіх рівнів до ліквідації надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути на території області, навчання, обізнаності населення щодо дій у мирний час та в умовах воєнного і надзвичайного стану» – зазначив Сергій Гриневецький.

Окрім цього голова облдержадміністрації наголосив на тому, що в 2022 році необхідно забезпечити виконання ще ряду важливих завдань.

«Органи евакуації мають бути готовими до виконання завдань за призначенням. Необхідно щомісяця проводити заняття та практичні тренування із посадовими особами, які включені до складу евакуаційних комісій щодо дій при виникненні надзвичайних ситуацій у мирний та воєнний час. Привести у готовність до використання за призначенням захисні споруди цивільного захисту. Тримання в постійній готовності системи оповіщення та передбачити фінансування на її утримання у місцевих бюджетах. Важливою є готовності всіх гілок влади та підпорядкованих сил до пропуску повені та паводку і підготовці місць масового відпочинку населення на водних об’єктах» – сказав голова Одеської ОДА.  

Фото без опису
Фото без опису

Сергій Гриневецький дав доручення начальнику Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області Вадиму Шулюку провести у І-му півріччі 2022 року в усіх районах області навчання із залученням аварійно-рятувальних загонів.

«Враховуючи те, в який час ми живемо, нам треба відпрацьовувати різні варіанти виникнення надзвичайних ситуацій і бути готовими до їх ліквідації» – додав голова Одеської облдержадміністрації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень