Про розвінчування міфів щодо НАТО

Дата: 16.02.2022 08:58

Чому Україна досі не в НАТО?
Перший заступник міністра оборони України вважає за необхідне більш активно розвінчувати міфи і стереотипи щодо НАТО

Під час міжнародної конференції „Актуальні проблеми взаємодії органів державної влади з суб’єктами громадянського суспільства в контексті реалізації європейського та євроатлантичного курсу України”, яка відбулася 17 березня, у Києві, Перший заступник міністра оборони України Леонід Поляков зазначив, що більшість громадян України знаходяться у полоні стереотипів та міфів щодо Північноатлантичного альянсу, які були нав’язані їм комуністичною пропагандою.

За його словами, одним з найпоширеніших та живучих міфів ще з радянських часів є міф про агресивність цього блоку. На сьогоднішній день дуже популярним є міф про те, що Україна є позаблоковою країною в тому повинна відмовитися від вступу до НАТО.

У Конституції України  чітко не вказано, що Україна має бути позаблоковою державою, - зазначив Леонід Поляков, - отже курс на євроатлантичну інтеграцію не суперечить Основному закону України.

Як наголосив перший заступник глави оборонного відомства, усі міфи про НАТО  розпадаються при більш предметній розмові з опонентами. А найкращим аргументом на користь Північноатлантичного альянсу є те, що жодна з країн – членів НАТО не висловлює бажання вийти з цього блоку. Тому найважливішими завданнями усіх державних структур, засобів масової інформації є активне розвінчання стереотипів та міфів про НАТО, роз’яснення громадянам нашої держави переваг, які отримає Україна у разі набуття членства в Альянсі.

Леонід Поляков як приклад навів Польщу, оборонно-промисловий комплекс якої після вступу країни  до НАТО не тільки не  зазнав змін у бік погіршення, а навпаки, почав розвиватися ще більш динамічно. Цьому сприяло те, що Польща  виграла кілька міжнародних тендерів з  виробництва та постачання продукції військового призначення. А це навряд чи стало б можливим, якби країна не була членом НАТО.

Ролик знаходиться за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1I-94AcsKgh-8Rk4fOw2VkEV9N5XrL1FR/view чи https://cutt.ly/FO4c0p5.