Стрюківська громада
Одеська область, Березівський район

В ОБЛАСНОМУ БЮДЖЕТІ ПЕРЕДБАЧЕНО 10,0 МЛН. ГРН НА ЧАСТКОВУ КОМПЕНСАЦІЮ ВАРТОСТІ БОРОШНА ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ СОРТІВ ХЛІБА, ЩО КОРИСТУЮТЬСЯ НАЙБІЛЬШИМ ПОПИТОМ У НАСЕЛЕННЯ

Дата: 25.01.2022 13:16
Кількість переглядів: 150

Фото без опису

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький взяв участь в пленарному засіданні десятої позачергової сесії Одеської обласної ради, яке відбулось сьогодні 25 січня.

Одним з ключовим питань порядку денного було внесення змін до рішення обласної ради від 21 грудня 2018 року № 837-VII «Про затвердження регіональної Програми розвитку агропромислового комплексу Одеської області на 2019-2023 роки «Аграрна Одещина».

Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису

Зокрема, передбачалось ввести в Програму додатково  пункт до напрямів та заходів регіональної Програми, яким передбачити кошти в сумі 10,0 млн. грн на часткову компенсацію вартості борошна, що  придбане та використане для виготовлення сортів хліба, що користуються найбільшим попитом у населення. Це – хліб простої рецептури.

«Загальний обсяг фінансування регіональної Програми у сумі 24,9 млн.грн. у 2022 році не змінюється. Кошти частково перерозподіляються з інших напрямків Програми, але без значних негативних наслідків для них. Проект змін погоджено  комісіями Одеської обласної ради з питань агропромислового розвитку, з питань економіки, промисловості, підприємництва, регуляторної політики та інвестиційної діяльності, з питань бюджету, фінансово-економічної політики та банківської діяльності. Необхідність внесення змін до зазначеної Програми є спільною позицією обласної державної адміністрації та обласної ради. Дуже хотіли б що ця Програма об’єднала зусилля обласної державної адміністрації та обласної ради в особі депутатського корпусу на благо мешканців Одещини, стабільності в ціновій ситуації на соціально важливі продукти, в першу чергу на хліб» – зазначив доповідаючи на сесії обласної ради заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Олег Муратов.

Фото без опису

Заступник голови Одеської ОДА нагадав, що світові ціни на продовольчу пшеницю у другий половині 2021 року постійно зростали і з 6,5 тисяч грн у липні дійшли до 10,2 тисяч грн у листопаді. Сьогодні ціни стабілізувались на рівні 9,5-9,8 тисяч грн.

«Україна і Одещина інтегровані у світову торгівлю. Такі тенденції не могли оминути нас, адже значна частка врожаю пшениці йде на експорт. І тому, здебільшого ціни на зерно формуються в портах «Великої Одеси». Ціни на борошно вищого сорту зросли з 11 тисяч у липні 2021 року до майже 13 тисяч. На фоні зростання світових цін на блакитний газ оминути здорожчання хліба без втручання уряду та регіональної влади не можливо» – додав Олег Муратов.

Окрім цього він заначив, що в Одеському регіоні завжди була найнижча ціна на хліб. Проте сьогодні на фоні цінових випробувань на сировину за ціною пшеничного хліба Одещина вже на 12 місці серед регіонів – 25,3 грн./кг. І за рік ця ціна зросла майже у 1,5 рази. Лише за грудень вона збільшилася в регіоні на 4%, а по Україні на 2%. Такі тенденції, на думку Олега Муратова, є вкрай негативними.

Фото без опису

«Саме тому наприкінці 2021 року Уряд вже встановив державне регулювання цін на хліб, а на початку цього року встановив граничний рівень торговельної надбавки для «соціальних» товарів на рівні 10% з урахуванням логістичної та інших складових. Це було у тому числі й за ініціативи Одеської облдержадміністрації. Зокрема, підписано Меморандум про співпрацю між Одеською облдержадміністрацією, «Аграрним фондом» та «Куліндорівським комбінатом хлібопродуктів», що дозволило сформувати стратегічний резерв зерна в області у 30 тисяч тонн. А 30 грудня 2021 року голова облдержадміністрації Сергій Гриневецький підписав розпорядження «Про утворення резерву продовольчого зерна пшениці у 2021-2022 маркетинговому році», а це – ще 81,4 тисячі тонн пшениці» – поінформував депутатів Одеської обласної ради заступник голови ОДА Олег Муратов.

Фото без опису

Говорячи про зміни до профільної з цих питань Програми «Аграрна Одещина» на 2019-2023 роки,  Олег Муратов зазначив, що в результаті прийнятого рішення, мешканці Одеської області отримають хліб масових сортів за прийнятною ціною – зниження ціни відбудеться до 2 гривень за буханку. Зниження ціни, до 10%, відбудеться і за рахунок запропонованого механізму компенсації ціни на борошно, і за рахунок урядового обмеження торговельної надбавки.

«Це дозволить здешевити понад 1,6 млн буханок щомісячно. А за півроку – 10 млн буханок хліба. Безумовно всі процеси будуть контролюватися. Змін ціни на хліб не буде без погодження Департаменту економічної політики Одеської облдержадміністрації» – зауважив Олег Муратов.

Окрім цього він додав, що досягнуто домовленість з керівниками торговельних мереж, щодо забезпечення наявності хліба масових сортів на полицях всіх магазинів.

«Одеська обласна державна адміністрація пропонує комплекс заходів для стабілізації у найближчій перспективі цінової ситуації на ринку хліба масових сортів. Частина заходів вже виконана, зокрема сформовано резерв продовольчої пшениці на держпідприємстві; завершується формування резервів в районах райдержадміністраціями та проведено роботу з торгівельними мережами» – сказав заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Олег Муратов.

Заслухавши доповідь – депутати підтримали та внесли зміни до рішення обласної ради від 21 грудня 2018 року № 837-VII «Про затвердження регіональної Програми розвитку агропромислового комплексу Одеської області на 2019-2023 роки «Аграрна Одещина».

Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень