Стрюківська громада
Одеська область, Березівський район

ГОЛОВА ОДЕСЬКОЇ ОДА СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ ПРОВІВ РОБОЧУ ЗУСТРІЧ З НАРОДНИМИ ДЕПУТАТАМИ УКРАЇНИ ВІД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата: 24.01.2022 09:22
Кількість переглядів: 66

Фото без опису

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький провів чергову робочу зустріч з народними депутатами України від Одеської області. Ключовими питаннями порядку денного стали підсумки роботи за 2021 рік та аналіз ситуації, що склалася  в економіці та соціальній сфері  регіону, а також  загальні тенденції розвитку галузей та сфер діяльності.

Фото без опису

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький повідомив, що частка регіону у загальноукраїнських здобутках за 2021 рік є доволі значною та становить: 13,7% виконаних будівельних робіт (2 місце серед регіонів); 9,9% введеного в експлуатацію житла (4 місце); 7,4% обороту роздрібної торгівлі (4 місце); 7,5% обсягу експорту послуг (2 місце); 6,1% обсягу вантажних перевезень. Окрім цього, за індексами сільськогосподарського виробництва та промислової продукції область є лідером серед регіонів, посідаючи 1 та 2 місце відповідно. Ці показники дозволили Одещині посісти загальне 6 місце у моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів.

«Зібрано понад п’ять мільйонів тон зернових – це рекордний врожай за усю історію аграрної Одещини. Піднято на урядовий рівень низку проблемних питань виноградарства та виноробства. І маємо результат – відмінено акцизну марку. Було прийнято відповідний закон, і це  завдяки в тому числі і вам, шановні народні депутати. Одеську область визначено пріоритетною територією у реалізації пілотного проєкту з відновлення і будівництва зрошуваних систем, зокрема затвердження 12 першочергових об’єктів. На сьогодні по 3 проєктах  вже укладено договори, по 9 проєктах тривають тендерні процедури. Відновлено будівництво Болградського групового водопроводу. Розпочалась реалізація Програми Президента України «Велика реставрація» на пам’ятках історії та архітектури, а саме – будівлях Одеської філармонії, Музею Західного та східного мистецтва, Національного художнього музею» – сказав Сергій Гриневецький.

Голова Одеської ОДА поінформував народних депутатів, що є позитивні зрушення і в транспортній галузі, зокрема введено в дію нову злітно-посадкову смугу в  Міжнародному аеропорту «Одеса», поновлено повноцінний рух на мості через Хаджибейський лиман та запущено сучасний дизель-потяг «Дунайський експрес».

Фото без опису

«Є гарні здобутки в гуманітарній та соціальній сферах. Не дивлячись на складну ситуацію, обумовлену СОVID-19, в галузі охорони здоров’я збудовано і відкрито 12 приймальних відділень в опорних лікарнях, здійснено капітальні ремонти та реконструкцію 35 амбулаторій; закуплено 15 кисневих станцій, в рамках програми закуплено та передано територіальним громадам 44 службових автомобіля та 4 телемедичних комплекси, активно впроваджувалось у сферу екстреної медичної допомоги телемедичне консультування. Одеська область одна з перших впровадила з 1 жовтня електронний сервіс Е-лікарняні» – додав голова облдержадміністрації.

В галузі освіти створено 1085 додаткових місць у дитячих садочках, закуплено 25 нових шкільних автобусів для організації підвезення школярів до опорних шкіл. Здійснено модернізацію харчоблоків (оновлено обладнання та устаткування у 254 закладах освіти), завдяки чому запроваджено систему здорового харчування для 45 тисяч учнів. Закуплено 8 мобільних інклюзивно-ресурсних центрів для ЗЗСО області.

«Ми всі розуміємо, що є низка проблем, на яких ми повинні максимально закцентувати увагу, а саме: погашення заборгованості з виплати заробітної плати; легалізація тіньового сектору економіки, робочих місць; в агропромисловому комплексі – відновлення тваринницької галузі, розбудова мережі промислових холодильних фрукто- та овочесховищ вздовж магістральних автодоріг. Також не один рік тягнеться шлейф невирішених проблем в регіоні щодо погіршення екологічної ситуації, поводження з відходами, відсутність джерел якісної питної води та багато інших» – зауважив з розмові з народними депутатами Сергій Гриневецький.  

Фото без опису
Фото без опису

Торкнувся керівник області й теми продовження реалізації потужних проєктів, які сприятимуть покращенню стану всієї інфраструктури регіону.

«З метою посилення енергонезалежності південно-західної частини Одеської області від Республіки Молдова – це будівництво лінії 330 кіловольт «Новоодеська — Арциз». Обласна державна адміністрація активно співпрацює в цьому напрямку з «Укренерго» (розпочато роботи з вирішення земельних питань). Вартість будівництва об’єкту близько 1,3 млрд гривень. В системі транспортної інфраструктури — це нова дорога в обхід Паланки для того, щоб сьомий європейський транспортний коридор запрацював активно і без будь-яких перешкод, а також  було забезпечено вирішення державних безпекових питань. Важливим є необхідність проведення робіт із запобігання руйнування дамби Хаджибейського лиману та проїжджої частини автомобільної дороги загальнодержавного значення М-05-01 в обхід Одеси» – зазначив Сергій Гриневецький.

Фото без опису

Про результати прийняття законопроєктів, які вплинули на формування дієвої регіональної політики у 2021 році і які були прийняті парламентом за сприяння народних депутатів від Одещини, поінформував учасників наради директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування  Одеської обласної державної адміністрації Дмитро Радулов.

Фото без опису
Фото без опису

На завершення зустрічі голова Одеської облдержадміністрації  Сергій Гриневецький відзначив, що й надалі розраховує на підтримку народних депутатів обраних до Верховної Ради від Одеської області та плідну співпрацю у подальшій роботі для розбудови нашого регіону.

https://youtu.be/0yDLkxLkzjI

Фото без опису

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень