Стрюківська громада
Одеська область, Березівський район

РЕПОРТАЖ ТЕЛЕКАНАЛУ «ГЛАС» З УСТАНОВЧОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ОБ’ЄДНАННЯ ІННОВАЦІЙНО-КОСМІЧНИХ КЛАСТЕРІВ

Дата: 21.01.2022 11:22
Кількість переглядів: 118

Фото без опису

https://youtu.be/LfeutmaCSDg

У четвер, 20 січня в Одесі відбулась установча конференція представників регіональних інноваційно-космічних кластерів «Причорноморський», «Полісся», «Слобожанщина» та Дніпровського космічного кластеру, на якій створене Всеукраїнське об’єднання інноваційно-космічних кластерів. Як зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, функціонування кластера сприятиме формуванню іміджу Одещини як інноваційного, високотехнічного регіону який створює та розвиває економічне підґрунтя і поле для інвестицій.

«Одеська область вже активно працює з Південним. Причорноморським кластером, ми неодноразово зверталися за допомогою щодо питань пов’язаних з посухою. Адже ви знаєте 2 роки поспіль на Одещині була посуха, то ж знати як змінюється клімат для нас важливо, питання екології, несанкціонованих сміття звалиш. Тому такі спільні дії і ті матеріали може надавати нам Причорноморський кластер буде використано для  органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з тим щоб убезпечити всілякий ризик і створювати економічне підґрунтя і поле для інвестицій» – сказав Сергій Гриневецький, голова Одеської ОДА.

Фото без опису

Конференція проводилась за ініціативи Національного центру управління та випробування космічних засобів, підтримки Комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради України та сприяння Одеської обласної державної адміністрації.

 «Ми як раз і є тією організацією котра буде і є ядром нашого об’єднання та всіх кластерів які створені зараз в нашій Україні. До речі, перший кластер і перший результат ми отримали тут у вас на півдні. Мені дуже приємно, що є дуже велика підтримка голови адміністрації області, керівництва міста Одеси, комітету з питань економічного розвитку по нашій діяльності. Ми як раз ті спеціалісти, які й  будемо забезпечувати інформацією всіх учасників кластера, ми ті котрі будуть забезпечувати інноваційну інформацію, ті котрі будуть забезпечувати іншими питаннями» – зазначив начальник Національного центру управління та випробувань космічних засобів Володимир Присяжний.

Фото без опису

«Комерціалізація космічної діяльності це є сучасний світовий тренд Україна рухається відповідно до цього, я бачу зацікавленість на місцях, дуже багато місцевих урядів, обласних державних адміністрацій, комерційних структур зацікавились нашим проектом і я думаю. Що це свідчить про правильний шлях і впровадження в сектор економіки космічних сервісів» – додав заступник голови Державного космічного агентства України Володимир Бень.

Заступник голови комітету ВРУ з питань економічного розвитку Сергій Тарута підкреслив, що об’єднання інноваційно-космічних кластерів додасть нового імпульсу розвитку космічної галузі, сприятиме співпраці наших підприємств з міжнародними компаніями у створенні спільних продуктів та сервісів, в тому числі інтеграції України у структури Європейського космічного агентства та інших міжнародних організацій.

«Ми розуміємо, що космос на сьогоднішній день це як раз та галузь дає колосальні можливості для того щоб наше життя зробити більш комфортнішим і при цьому ще заробляти. Я хочу привітати від імені комітету, як раз він є сьогодні головний розвитку космосу і хочу сказати, що ми прикладаємо багато зусиль. На минулому тижні вперше за 10 років був запущений наш супутник «Січ» який буде давати багато інформації для всіх галузей у тому числі і для оборони нашої країни. Наше завдання яке ми ставимо перед собою це зробити так, щоб цей наш вже об’єднуючий кластер співпрацював з європейським космічним агентством. Співпрацював з такими ж потужними кластерами в Європі» – сказав заступник голови комітету ВРУ з питань економічного розвитку Сергій Тарута.

Фото без опису

Всвою чергу голова правління Дніпровського космічного кластеру Євген Рокитський наголосив, що Одеський регіон завжди був на передовій у розвитку космічних технологій.

«Україна є космічною державою, але є космічною державою не лише у розумінні того що є виробником ракет носіїв, а також супутників. Найбільші ринки у світі, які стосуються саме використання дистанційного зондування землі, інформації яка отримується з космосу, застосування орбітальних засобів зв’язку та навігацією, це все велетенські ринки і як Україна так і Одещина, Одеса традиційно присутня на цих ринках протягом 40-50 років» – зазначив голова правління Дніпровського космічного кластеру Євген Рокитський.

Фото без опису

Як наголосив на конференції голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, запуск вітчизняного супутника «Січ-2-30» започаткував нову фазу космічної програми України.

 «Цифрові зображення поверхні нашої планети отримані за допомогою українського супутника мають використовуватися нашими фахівцями у багатьох сферах діяльності, в екологічній сфері це стан довкілля зон ураження шкідниками, прогнозування можливих ризиків, управління біоресурсами, вирішення проблемі несанкціонованих сміттєзвалищ. В аграрній сфері це може бути моніторинг посівів, водних об’єктів, незаконних вирубок, лісових пожеж, та інша діяльність в процесі землекористування, а для Одеського регіону дуже важливо виноградники» – сказав голова Одеської ОДА  Сергій Гриневецький.

Також у ході конференції Сергій Гриневецький підкреслив, що Одещина на разі входить у п’ятірку українських регіонів з найбільш динамічним розвитком IT-технологій та послуг.

«У 21 році у ІТ галузі регіону працювало понад 12 тисяч суб’єктів підприємництва, провідні ІТ компанії засновані підприємцями Одеської області є лідерами в розробці технологій точної геолокації, навігації у доповненій реальності. Також розробляються сервіси які мжуть обслуговувати та утилізовувати супутники безпосередньо на орбіті, так звані технічні станції космічного обслуговування, які займатимуться дозаправкою, ремонтом та переміщенням супутників. Перша тренувальна місія вже запланована на 2023 рік»- додав Сергій Гриневецький.

Відзначимо, що президентом Всеукраїнського об’єднання інноваційно-космічних кластерів учасники установчої конференції обрали Сергія Таруту, віцепрезидентом – Сергія Гриневецького, головою об’єднання – Євгена Рокитського. Наглядову раду об’єднання очолив заступник міського голови Одеси Павло Вугельман.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень