Стрюківська громада
Одеська область, Березівський район

Заходи пожежної безпеки під час проведення Новорічних та Різдвяних свят

Дата: 24.12.2021 11:37
Кількість переглядів: 207

Хотинська Районна Державна Адміністрація - Безпечна новорічна ялинка Незабаром Новорічні та Різдвяні свята. Головним атрибутом святкування є новорічна ялинка. Однак, при недотриманні правил пожежної безпеки, лісові красуні можуть зіпсувати святковий ...

З наближенням Новорічних і Різдвяних свят слід пам’ятати про заходи пожежної безпеки в побуті. Вимоги пожежної безпеки стосуються новорічних ялинок, прикрас та інших виробів, які використовуються під час святкування Нового Року та Різдва. Встановлюючи ялинку, неухильно дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки:

- за відсутності в приміщенні електричного освітлення (під час можливого відключення тощо) проведення святкувань повинно проводитися тільки впродовж світлового дня;

- ялинка повинна бути встановлена на стійкій основі;

- ялинку забороняється встановлювати на шляхах евакуації;

- ілюмінація повинна бути виконана з дотриманням правил улаштування електроприладів;

- при виявленні несправності в ілюмінації (нагрів проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) її потрібно терміново вимкнути;

- мінімальна відстань від місця, де встановлена ялинка, до опалювальних приладів і легкозаймистих речей, портьєр і т.д., повинна становити не менше 1,5 метра;

- не прикрашайте ялинку ватою, папером, марлею і целулоїдними іграшками, використовуйте електричні гірлянди промислового виробництва;

- у приміщенні, де встановлена ялинка, категорично заборонено запалювати бенгальські вогні;

- не одягайте дітей в костюми з вати, марлі, паперу та інших легкозаймистих матеріалів.

Пам’ятайте, що в приміщенні, де встановлена ялинка, необхідно обладнати протипожежний куточок, в якому мають бути вогнегасники, вода і спеціальні ковдривиходи і проходи в цьому приміщенні повинні бути вільні.

У разі виникнення пожежі телефонуйте за номером «101»

 

 

До основних порушень, які можуть створити загрозу життю та здоров’ю людей у разі пожежі, належать:

 • використання в конструкціях і оздобленні приміщень легкозаймистих небезпечних матеріалів з високою димоутворювальною здатністю і токсичністю, що може призвести до швидкого поширення вогню і загибелі людей;

 • нехтування обробленням горючих конструкцій вогнезахисними сумішами;

 • захаращення евакуаційних шляхів і виходів, що може ускладнити рух людей до безпечної зони;

 • відсутність або несправність систем протипожежного захисту, які забезпечують своєчасне оповіщення про пожежу, управління евакуацією, обмеження поширення вогню.

Важливо!

Блокування або відсутність під’їздів до будівель, джерел протипожежного водопостачання, або відсутність самих джерел ускладнюють роботу пожежно-рятувальних підрозділів.

 

Для забезпечення надійного протипожежного захисту необхідно пильно контролювати:

 • здійснення безпечної експлуатації електротехнічного та інженерного обладнання, засобів зв’язку;

 • дотримання вимог пожежної безпеки під час проведення вогневих та будівельно-монтажних робіт;

 • забезпечення об’єкта первинними засобами пожежогасіння та системами протипожежного захисту.

 

Вимоги до території:

 • Територія навколо будівлі повинна регулярно прибиратися, а сміття вивозитися.

 • На території закладу забороняється влаштовувати звалища горючих відходів.

 • Протипожежні відстані між будинками, спорудами, відкритими майданчиками для зберігання матеріалів, устаткування забороняється захаращувати, використовувати для складування матеріалів, устаткування, стоянок транспорту, будівництва та встановлення тимчасових будинків і споруд, індивідуальних гаражів.

 

Важливо!

Необхідно забезпечити освітлення зовнішніх пожежних драбин, протипожежногообладнання, входів до будинків та споруд.

Стоянка транспорту у наскрізних проїздах будівель на відстані менше 10 м від в’їзних воріт на територію об’єктів, менше 5 м від пожежних гідрантів, забірних пристроїв водних джерел, пожежного обладнання та інвентарю забороняється.

 

Вимоги до приміщень:

 • На видних місцях біля телефонів необхідно вивісити таблички із зазначенням номера телефону для виклику пожежно-рятувальних підрозділів.

 • Необхідно на видному м ісці розмістити плани евакуації людей на випадок пожежі, а також інструкцію з пожежної безпеки. Інструкція визначає дії персоналу для безпечної та швидкої евакуації людей. Для об’єктів з перебуванням людей уночі інструкція повинна також передбачати дії персоналу у нічний час. Не рідше одного разу на півроку мають проводитися практичні тренування всіх задіяних працівників.

 • Розміщення меблів і обладнання у приміщеннях не повинно перешкоджати евакуації людей і підходу до засобів пожежогасіння.

 • Дерев’яні та інші легкозаймисті конструкції всередині й зовні будівлі мають піддаватися вогнезахисній обробці за винятком вікон, дверей, воріт, підлоги, стелажів. У разі виявлення пошкодження просочення варто провести заходи щодо його відновлення.

Якщо пошкоджений вогнезахисний покрив не підлягає відновленню або закінчився термін його експлуатації, варто виконати повторну вог незахисну обробку.

Використовувати легкозаймисті будівельні матеріали (пластиковувагонку, вініловий сайдінг) для оздоблення приміщень не варто.

Штучні килимові покриття, які не виділяють під час горіння токсичних речовин та мають помірну димоутворювальну здатність, дозволяється розстеляти за умови наклеювання їх на незаймисту основу. Роботи, пов’язані з проектуванням вогнезахисту та вогнезахисною обробкою, виконуються організаціями, які мають ліцензію на такий вид робіт.

 

Усі будівлі та приміщення закладів із масовим перебуванням людей мають бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння, зокрема:

 • вогнегасниками,

 • ящиками з піском,

 • бочками з водою,

 • покривалами з негорючого теплоізоляційного полотна, грубововняної тканини,

 • пожежними відрами,

 • совковими лопатами,

 • пожежним інструментом, які використовуються для локалізації і ліквідації пожеж у їх початковій стадії розвитку.

Важливо!

Кількість вогнегасників визначається окремо для кожного поверху та приміщення закладу, але не менше двох переносних вогнегасників на поверсі. Вогнегасники маютьбути сертифіковані в Україні з наявним паспортом заводу-виробника.

Місця встановлення вогнегасників повинні бути легкодоступними та помітними, при цьому необхідно забезпечити захист вогнегасників від потрапляння прямих сонячних променів та безпосередньої дії опалювальних і нагрівальних приладів.

Пожежні щити, інвентар, інструмент, вогнегасники в місцях встановлення не повинні створювати перешкоди під час евакуації.

 

 

Усі працівники повинні вміти користуватися засобами індивідуального захисту (ЗІЗ), первинними засобами пожежогасіння і знати свої обов’язки у разі надзвичайної ситуації.

Для працівників охорони має бути розроблена інструкціяв якій визначаються їх обов’язки щодо контролю за дотриманням протипожежного режиму, огляду території і приміщень, порядок дій в разі виявлення пожежі, спрацювання систем протипожежного захисту. Працівники охорони повинні мати список посадових осіб об’єкта із зазначенням їх місць проживання, службових, домашніх (мобільних) телефонів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень