Стрюківська громада
Одеська область, Березівський район

В ОДЕСІ ПРОЙШОВ КРУГЛИЙ СТІЛ «МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ СІЛЬСЬКОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ ТА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ»

Дата: 21.10.2021 14:44
Кількість переглядів: 119

Фото без опису

Сьогодні, в Одесі, за підтримки USAID та Асоціації громад, відбувся круглий стіл на тему «Можливості для сільського розвитку в контексті земельної реформи та децентралізації».

Від Одеської обласної державної адміністрації участь в роботі круглого столу взяв заступник голови Олег Муратов. Захід відбувся задля роз’яснення нових можливостей із розвитку територій громад, обговорення перспектив спроможності громад через знання земельного законодавства. В ході круглого столу торкнулись питань пов’язаних з подальшими кроками управління територіями в умовах ринку землі та просторового планування враховуючі найважливіші зміни в сфері землеустрою.

Фото без опису

«Громадам надані всі можливості для якісного розвитку. Те, що було зроблено командою Президента Володимир Зеленського, на сьогоднішній день ще мало хто може оцінити в повній мірі. Піднято і вирішено величезний пласт питань. Тому розуміючи, що будь яке законодавство потребує змін, ми як Одеська обласна державна адміністрація завжди підтримуємо прагнення громад до розвитку і досягнення спроможності. Адже децентралізація – це не тільки можливості, а й насамперед відповідальність», – наголосив Олег Муратов.

Подібні заходи, за оцінкою експертів, надають практичну підтримку громадам в управлінні землями показуючи алгоритми розробки комплексних планів просторового розвитку територій під час змін у сфері землеустрою та повному ході земельної реформи.

Сергій Кубах, керівник напряму земельної реформи Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) представив громадам важливі кроки управління їх територією. “Перш за все необхідно зібрати та оприлюднити в електронному вигляді всі дані про землі громад та зареєструвати право власності громади на земельні ділянки, право державної власності на які раніше вже було зареєстровано, але зараз вони за Законом переходять у власність громад”.

Крім того, громадам необхідно буде позначити на карті землі, які призначені для насадження лісів та створення рекреаційних об’єктів, закладення або відновлення лісосмуг та інших полезахисних насаджень.

“Громаді необхідно визначитися з цілями використання земель на найближчі роки. На цьому етапі громада визначає, яким чином може залучити інвесторів, використовуючи потенціал земельних ресурсів. Задля врахування усіх інтересів, громада має зібрати Робочу групу та спільно розробити карту-схему перспективного використання й охорони земель громади”, – зазначив Сергій Кубах.

Євген Бердніков, радник із земельного законодавства Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), розповів про ключові зміни у сфері землеустрою та, зокрема, комплексні плани для громад: “Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади є одночасно землевпорядною та містобудівною документацією на місцевому рівні (як в межах, так і за межами населених пунктів) та включає в себе також екологічну та пам’яткоохоронну документацію. Функціональні зони можна вносити у Державний земельний кадастр та визначати набір дозволених видів цільового призначення земельних ділянок. До того ж, комплексний план дає можливість резервування територій для суспільних потреб”.

Марина Архірій, голова Одеського регіонального відділення Всеукраїнської Асоціації ОТГ, голова Красносільської громади, розповіла про секторальні платформи, які функціонують на базі ВАОТГ та працюють завдяки створеним фаховим мережам, в яких фахівці з визначених платформами галузей формують проблемні питання, які потрібно виносити на державний рівень, та вивчають кращі практики. «Дякуємо заступнику голови Одеської ОДА Олегу Муратову за активну участь у круглому столі, а також Програмі USAID АГРО за актуальну тему для громад, які мають сільські території, адже громадам потрібно використовувати власні ресурси для збільшення доходної частини власних бюджетів».

«В рамках круглого столу були озвучені напрацювання, які допоможуть в подальшому організувати ще більш якісну комунікацію громад з державними інституціями, аби сприяти вирішенню проблемних питань в земельних відносинах на всіх рівнях. А це суттєвий крок в розвитку сіл та селищ в умовах земельної реформи та нових можливостей для розвитку територій громад. Цей проєкт є принципово важливим. Бо немає питань, які б спільними зусиллями  неможливо було вирішити. І для керівництва Одеської облдержадміністрації важливо мати зворотній зв’язок з громадами», – підсумував Олег Муратов.

Крім того, під час заходу громадам була представлена піврічна навчальна програма “Нові можливості громад в управлінні землями” для очільників та фахівців із управління земельними ресурсами територіальних громад з усієї території України. Для подачі заявки потрібно заповнити форму за посиланням: https://forms.gle/cTPnpgWSGDxJWxGN9.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень