Стрюківська громада
Одеська область, Березівський район

БОРИС ВОЛОШЕНКОВ ПРОВІВ МЕДИЧНУ НАРАДУ З ДИРЕКТОРАМИ «КОВІДНИХ ЛІКАРЕНЬ»

Дата: 06.10.2021 14:03
Кількість переглядів: 75

Фото без опису

Перший заступник голови Одеської облдержадміністрації Борис Волошенков разом з заступником директора Департаменту охорони здоров’я ООДА Арамом Анташяном провели медичну нараду з директорами «ковідних лікарень» з питань роботи опорних стаціонарів Одеси та Одеської області. 

Мета наради – зібрати об‘єктивну картину на спроможність ковідних лікарень щодо зростання статистики хворих та навантаження на ліжковий фонд. 

Фото без опису

В рамках наради обговорено проблематику та готовність медичних закладів першої хвилі, які першими приймають пацієнтів з коронавірусом, питання оплати праці медичного персоналу, забезпечення медичних закладів ресурсами для боротьби з COVID-19. Також та контролі облдержадміністрації питання кількості вакцинованих, як серед населення області, так і зокрема серед медиків.

«Третя хвиля виявилась надто агресивною і клінічний стан пацієнта досить швидко змінюється», – сходяться на думці головні лікарі ковідних закладів сфери охорони здоров‘я. 

Лише за минулу добу на Одещині, лабораторно підтверджено методом ПЛР хворими на COVID 809 осіб, з них діти – 66, медпрацівники – 5.

Борис Волошенков зазначив, що нині майже всі госпіталізовані – невакциновані. Поширення коронавірусу в області стрімко зростає. У зоні найвищого ризику важкого перебігу та смерті від COVID-19 люди старші 60 років, люди із супутніми захворюваннями – цукровий діабет, серцево-судинні, онкологічні захворювання.

Фото без опису

Його слова підтверджують і практикуючі лікарі, який працюють зараз в червоній зоні.

«Треба визнати, що основна маса тяжких хворих – це люди, які дуже пізно звертаються за медичною допомогою і лікуються самостійно ніби-то від Грипу або ще гірше намагаються займатись самолікуватися народними методами», – кажуть лікарі, учасники наради. 

Окрім цього, найбільш проблемним питанням в роботі опорних стаціонарів залишається на протязі всієї пандемії брак кадрів, особливо лікарів-анестезіологів та середнього і молодшого медичного персоналу.

В цьому напрямку Департаментом та керівниками медичних закладів ведеться активний пошук нових кадрів і проводяться переговори з ректорами ВИШів щодо залучення інтернів до роботи в опорних лікарнях. 

За словами І-го заступника голови Одеської облдержадміністрації Бориса Волошенкова, якщо з технічної точки зору, разом з керівниками опорних лікарень, можна вирішувати проблемні питання в досить стислі терміни, то ось проблему пов’язану з медичним потенціалом не так легко й вирішити.

«Здоров’я жителів Одещини – пріоритет керівництва Одеської облдержадміністрації, тому важливо нарощувати темпи вакцинації. Для цього і в Одесі, і в Одеській області налагоджена вся необхідна інфраструктура та завезено необхідну кількість безпечних вакцин. Це дозволяє робити щеплення всім, хто цього бажає» – сказав Борис Волошенков.

Фото без опису

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень