Стрюківська громада
Одеська область, Березівський район

УРЯД ПОДАЄ «СИЛЬНУ» РУКУ ОДЕСЬКИМ АГРАРІЯМ – В РЕГІОНІ ВІДНОВЛЯТЬ ЗРОШЕННЯ

Дата: 14.09.2021 16:29
Кількість переглядів: 164

Фото без опису

Перебуваючи з робочим візитом в Одеській області Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко разом з головою Одеської обласної державної адміністрації Сергієм Гриневецьким, відвідав головну насосну станцію Нижньо-Днiстровської зрошувальної системи, яка була збудована ще у 1968 році. Об’єкт входить до переліку тих, що планується відремонтувати та оновити в рамках Національної Стратегії відновлення зрошення на Одещині.

Фото без опису

Фото без опису

Станція призначена для подачі води на зрошення на площі 34,4 тисячі гектар, водозабір відбувається з річки Дністер, в селі Маяки Білгород-Дністровського району. За оцінкою спеціалістів насосно-силове обладнання вже давно відпрацювало свій подвійний ресурс. І попри те, що на ГНС проводяться поточнi і капітальні ремонти, аварії тут – постійні: за минулі 50 років експлуатації на головній насосній станції Нижньо-Днiстровської зрошувальної системи сталося 16 великих аварій, що призводило до зупинки насосної станції на період від 5 до 32 днів.

Фото без опису

Фото без опису

Щорічно на ремонти, які проводяться за кошти сільгоспвиробників, які користуються водою для зрошення, витрачається 400-500 тисяч гривень.

Заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та Нижнього Дунаю Олег Чижик  відзначив, що потребують повної реконструкції підвідний канал, водозабірна споруда, насосно-силове обладнання, напірні водоводи, вантажопідйомне обладнання (козловий, мостовий канал).

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

За словами Міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка, Європейський Банк Реконструкції та розвитку готовий виділити 92 млн $ США на реалізацію проєкту, що дасть можливість повністю відреконструювати ГНС і розширити поливні площі Нижньо-Дністровської системи з 12-ти до 40 тисяч гектар.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень