УРЯД ПОДАЄ «СИЛЬНУ» РУКУ ОДЕСЬКИМ АГРАРІЯМ – В РЕГІОНІ ВІДНОВЛЯТЬ ЗРОШЕННЯ

Дата: 14.09.2021 16:29

Фото без опису

Перебуваючи з робочим візитом в Одеській області Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко разом з головою Одеської обласної державної адміністрації Сергієм Гриневецьким, відвідав головну насосну станцію Нижньо-Днiстровської зрошувальної системи, яка була збудована ще у 1968 році. Об’єкт входить до переліку тих, що планується відремонтувати та оновити в рамках Національної Стратегії відновлення зрошення на Одещині.

Фото без опису

Станція призначена для подачі води на зрошення на площі 34,4 тисячі гектар, водозабір відбувається з річки Дністер, в селі Маяки Білгород-Дністровського району. За оцінкою спеціалістів насосно-силове обладнання вже давно відпрацювало свій подвійний ресурс. І попри те, що на ГНС проводяться поточнi і капітальні ремонти, аварії тут – постійні: за минулі 50 років експлуатації на головній насосній станції Нижньо-Днiстровської зрошувальної системи сталося 16 великих аварій, що призводило до зупинки насосної станції на період від 5 до 32 днів.

Фото без опису

Щорічно на ремонти, які проводяться за кошти сільгоспвиробників, які користуються водою для зрошення, витрачається 400-500 тисяч гривень.

Заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та Нижнього Дунаю Олег Чижик  відзначив, що потребують повної реконструкції підвідний канал, водозабірна споруда, насосно-силове обладнання, напірні водоводи, вантажопідйомне обладнання (козловий, мостовий канал).

Фото без опису

За словами Міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка, Європейський Банк Реконструкції та розвитку готовий виділити 92 млн $ США на реалізацію проєкту, що дасть можливість повністю відреконструювати ГНС і розширити поливні площі Нижньо-Дністровської системи з 12-ти до 40 тисяч гектар.