Стрюківська громада
Одеська область, Березівський район

Громади можуть взяти участь у держконкурсі та отримати 2 млн грн на розвиток соціальних послуг

Дата: 23.07.2021 14:39
Кількість переглядів: 107

Уряд спростив умови участі територіальних громад у пілотному проекті „Розвиток соціальних послуг”. Кожна громада, яка візьме участь у проекті, отримає від держави до 2 млн гривень на рік на розвиток соціальних послуг. Відповідна постанова прийнята 21 липня цього року на засіданні Кабінету Міністрів України.

У 2020 році коштами з державного бюджету, передбаченими на цей пілотний проект, не змогла скористатися жодна громада через недостатній розвиток соціальної інфраструктури. Проаналізувавши ситуацію, Міністерство соціальної політики України спростило умови участі у пілотному проекті. Тепер на державну допомогу може претендувати кожна територіальна громада, у якій працює хоча б один фахівець із соціальної роботи. Також передбачається можливість участі у проекті надавачів соціальних послуг державного, комунального та недержавного секторів.

"Ключові соціальні послуги мають бути доступні людині за місцем її проживання – у територіальній громаді. Ми розуміємо, що на місцевому рівні не вистачає кваліфікованих спеціалістів та ресурсів для створення якісних соціальних послуг, тому спростили умови участі у конкурсі, щоб кожна територіальна громада мала можливість отримати державну допомогу на розвиток соціальних послуг", - зазначила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна.

Громади, які візьмуть участь у пілотному проекті, отримають фінансування на запровадження ключових соціальних послуг: денного догляду для дітей з інвалідністю, осіб з інвалідністю та людей похилого віку; супроводу під час інклюзивного навчання; соціального супроводу при працевлаштуванні та під час роботи; тимчасового відпочинку для батьків або опікунів, які доглядають за дітьми з інвалідністю; підтриманого проживання; стаціонарного догляду.

Для отримання коштів територіальна громада має відповідати наступним критеріям:

  • мати у наявності фахівця із соціальної роботи; 

  • визначити потреби мешканців громади у соціальних послугах; 

  • визначити показники ефективності соціальних послуг, які надаватимуться за кошти державного бюджету;

  • передбачити не менше 20% від запитуваного обсягу коштів державного бюджету у своїх місцевих бюджетах.

Якщо територіальна громада відповідає цим критеріям, необхідно сформувати пакет документів за встановленою формою та направити його разом із заявкою до Національної соціальної сервісної служби України (далі – Нацсоцслужба).

Спеціально створена робоча група Нацсоцслужби приймає рішення про участь територіальної громади у проекті, а перші кошти для фінансування соціальних послуг надійдуть на рахунок територіальної громади у Держказначействі до 5 числа наступного місяця, після прийняття позитивного рішення.

З детальними умовами конкурсу можна ознайомитись у постанові КМУ № 204 від 3.03.2020 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації пілотного проекту «Розвиток соціальних послуг».

Мінсоцполітики і надалі буде допомагати громадам налагодити ефективну роботу із соціального захисту вразливих груп населення. Адже, саме фахівець із соціальної роботи в територіальній громаді, яка максимально наближена до людини, може вчасно виявити та підтримати сім'ї, які потребують соціальних послуг, або потрапили у  складну життєву ситуацію. Ефективно працюючи, зокрема в цьому напрямку, місцева влада отримає довіру і підтримку громади, та зробить життя у своїй громаді більш соціально позитивним та якісним.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень