Стрюківська громада
Одеська область, Березівський район

ОПУБЛІКОВАНО ЗАКОН ПРО ПРОДАЖ ЗЕМЛІ ЧЕРЕЗ ЕЛЕКТРОННІ АУКЦІОНИ: ЯК ВІДБУВАТИМУТЬСЯ ТОРГИ

Дата: 22.07.2021 15:30
Кількість переглядів: 90

Фото без опису

ОПУБЛІКОВАНО ЗАКОН ПРО ПРОДАЖ ЗЕМЛІ ЧЕРЕЗ ЕЛЕКТРОННІ АУКЦІОНИ: ЯК ВІДБУВАТИМУТЬСЯ ТОРГИ

В офіційному виданні “Голос України” опубліковано Закон № 1444-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони”.

Закон набирає чинності через 5 днів з дня набрання чинності  Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» (з 1 липня) – тобто 5 липня 2021 року.

Встановлюється, що продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) здійснюються на конкурентних засадах (на земельних торгах) у формі електронного аукціону.

Земельні торги щодо земельних ділянок, які до дня набрання чинності цим законом були включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності та/або прав на них, виставлених на земельних торгах, та щодо яких не було опубліковано оголошення про проведення земельних торгів, проводяться в порядку, встановленому цим законом.

Земельні ділянки державної чи комунальної власності продаються або передаються в користування окремими лотами.

Порядок проведення земельних торгів є обов’язковим у разі, якщо на земельних торгах здійснюватимуться:

 • продаж земельних ділянок державної та комунальної власності, передання їх у користування за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування;
 • продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення всіх форм власності;
 • продаж земельних ділянок, прав емфітевзису, суперфіцію на них державним виконавцем, приватним виконавцем під час виконання рішень, що підлягають примусовому виконанню в порядку, встановленому Законом України “Про виконавче провадження”.

Продаж земельних ділянок, що перебувають у приватній власності, передання їх у користування, продаж прав емфітевзису, суперфіцію на них, крім продажу виконавцем, можуть здійснюватися на земельних торгах виключно з ініціативи власників земельних ділянок.

Земельні торги проводитимуть у формі електронного аукціону в режимі реального часу в інтернеті, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з переможцем земельних торгів, який запропонував найвищу ціну.

Земельні торги проводяться в електронній торговій системі, що перебуває в державній власності. Порядок функціонування та адміністрування електронної торгової системи має затвердити Кабінет Міністрів України.

Учасником земельних торгів може бути фізична або юридична особа, яка:

 • розмістила в електронній торговій системі документи,
 • сплатила реєстраційний та гарантійний внески,
 • зробила закриту цінову пропозицію,
 • відповідно до закону може набувати право власності чи користування земельною ділянкою, виставленою на земельних торгах.

Організатором земельних торгів може бути:

 1. у разі продажу земельної ділянки – власник земельної ділянки, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, що здійснює реалізацію права державної чи комунальної власності на земельні ділянки відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього ЗК України;
 2. у разі укладення договору оренди земельної ділянки – особа, яка відповідно до закону може бути орендодавцем такої земельної ділянки;
 3. у разі укладення договору суперфіцію або емфітевзису – власник земельної ділянки, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, що здійснює реалізацію права державної чи комунальної власності на земельні ділянки відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього кодексу, або особа, якій належить право емфітевзису, суперфіцію;
 4. у разі виконання рішень, що підлягають примусовому виконанню в порядку, встановленому Законом України “Про виконавче провадження”, – державний, приватний виконавець.

Для участі потрібно буде сплатити гарантійні та реєстраційні внески.

Земельні торги проводитимуться не раніше 30 днів та не пізніше 45 днів із дня оприлюднення оголошення про проведення земельних торгів.

Право на земельну ділянку, набуте за результатами проведення земельних торгів, виникає з дня державної реєстрації такого права.

Також зазначається, що орендар, який відповідно до закону може мати у власності орендовану земельну ділянку, має переважне право на придбання її у власність у разі продажу цієї земельної ділянки, за умови, що він сплачує ціну, за якою вона продається.

Взято з сайту https://pravo.ua/opublikovano-zakon-pro-prodazh-zemli-cherez-elektronni-auktsiony-iak-vidbuvatymutsia-torhy/


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень